Haber

“Hükümet istifa” sloganları ortalığı karıştırdı! Bahçeli’nin aramasının ardından kulüplerden peş peşe açıklamalar geldi.

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile Konyaspor ve Beşiktaş’ın Antalyaspor ile oynadığı maçta “Hükümet istifa” sloganları yükseldi. Yaşananların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kulüp liderlerini maçların seyircisiz oynanması veya gerekli tedbirlerin alınması için harekete geçmeye davet etti.

KAYSERİSPOR: “KİRLİ SİYASETE VE TEKLİFLERE KARŞIYIZ”

Süper Lig grubunda Devlet Bahçeli’nin daveti sonrası KayserisporKayserispor camiasının sonuna kadar devletinin ve milletinin yanında olduğunu, bu felaket günlerinde milli acımızı paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyasete ve aşağılamalara karşı olduklarını, Bunu kınıyoruz” ifadeleri paylaşıldı.

TEK AÇIKLAMALAR

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor, Alanyaspor’un resmi internet siteleri ve Adana Demirspor’un Başkanı Murat Sancak da bu konuda açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

KONYASPOR: “DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

“Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor camiası ve destekçileri dün, bugün ve yarın her zaman devletimizin yanındadır. Ülkemizin bu sıkıntılı günlerinde, kaderini bilen 85 milyonluk Büyük Türk ailesinin yanındayız. Depremzedelerimizin yaralarını saran devletimizin ve milletimizin acıları yerine, bu çirkin siyasete destek verenleri en ağır şekilde lanetlediğimizi tarih ve millet önünde ilan ediyoruz.”

ALANYASPOR: “FUTBOL SİYASETİNE GİRENLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, siyaseti futbolun içine sokmaya ve ayrıştırmaya çalışanları şiddetle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız. Ülke olarak , bir araya gelip yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz.”

ADANA DEMİRSPOR BAŞKANI MURAT SANDAK: GÜN SİYASET GÜNÜ DEĞİLDİR

Gün siyasetle uğraşma günü değil, birlik ve beraberlik içinde devam eden, yardım eden, acılarını dindiren, yaralılara dua eden, ortak, dost, akraba, komşu, ilçe, şehir, ülke olarak bu hassasiyetimizi devam ettirmeliyiz. insan olmanın gereği bu. vatan bizim.”

habersultanhani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu