Haber

Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ilişkin yaşanan son gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısını gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır ile teröriste yardım edenlerin de aralarında bulunduğu 24 kişi tutuklandı.

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü saat 16.14’te meydana gelen terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi yaralandı.

Saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında İstiklal Caddesi’ne bombayı bıraktığı belirlenen Suriye asıllı Ahlam Albashır İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımlarınca Küçükçekmece’de yakalandı.

Gözaltına alınan terörist Ahlam Albashır’ın da ortalarında bulunduğu 51 şüpheliden 2’si serbest bırakılırken, 49’u emniyetteki süreçlerinin akabinde 17 Kasım’da Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Görevlendirilen 29 Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan 49 şüpheliden Ahlam Albashır’ın da ortalarında yer aldığı 17’si, “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak”, “kasten öldürme”, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kasten öldürmeye yardım” suçlarından tutuklanmaları talebiyle hakimliğe gönderildi.

Savcılık, 3 şüpheliyi adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk ederken, diğer 29 şüphelinin sınır dışı edilmesine karar verdi.

İstanbul nöbetçi sulh ceza hakimliklerince sorgulanan, aralarında terörist Albashır’ın da bulunduğu 17 kuşkulu tutuklanırken, 3 kuşkulu isimli denetim önlemi uygulanarak özgür bırakıldı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır’ın da aralarında bulunduğu bazı tutuklular, sağlık kontrollerinin ardından Marmara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürüldü.

Teröristin Türkiye’ye geçmesine yardımcı olanlar tutuklandı

Soruşturma kapsamında, terörist Ahlam Albashır ve firari şüpheli Bilal Hassan’ın yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçmesine yardım ettikleri gerekçesiyle 18 Kasım’da gözaltına alınan 8 şüpheliden İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki süreçleri tamamlanan 2’si, 20 Kasım’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Şüpheliler Tareq A. ile Süleyman G, savcılık tabirlerinin akabinde çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma”, “nitelikli adam öldürme” ve “göçmen kaçakçılığı” hatalarından tutuklandı.

Kararda, kuşkulu Tareq A’nın Taksim’deki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Alham Albashır ve firari Bilal Hassan’ı araçla teslim alıp Antakya’dan Ceyhan’a götürdüğü, bunu kendisine teklif eden kuşkulu Süleyman G’nin de eskortluk yaptığına ilişkin beyanları olduğu vurgulandı.

Son 5 kişi de tutuklandı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Suriye’nin Azez bölgesinde yakalanan “Hüsam” kod isimli örgüt mensubu ile terörist Ahlam Albashır ve firari kuşkulu Bilal Hassan’ın illegal yollarla Türkiye’ye geçmesine yardım edenlerin de bulunduğu 5 kuşkulu de bugün, emniyetteki söz süreçlerinin akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Savcılıkta tabirleri alınan 5 kuşkulu “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak”, “nitelikli kasten öldürme” ve “göçmen kaçakçılığı” hatalarından hakimliğe sevk edildi.

Eylem hazırlığı dokumacılık atölyesinde yapıldı

Savcılığın sevk yazısında “Hüsam” kod isimli kuşkulu Hasan Ali’nin terörist Ahlam Albashır ve firari kuşkulu Bilal Hassan ile dokuma atölyesinde kaldığı ve hareket hazırlığının bu atölyede yapıldığı kaydedildi.

“Hüsam”ın kullanımındaki sınırı Bilal Hassan’a verdiği belirtilen yazıda, bu numaranın terör saldırısı yaşandığı gün, Taksim’de Albashır’ın sınırı ile birlikte baz verdiği aktarıldı.

Yazıda, “Hüsam” kod isimli Hasan Ali’nin terör saldırısının hazırlığı sürecinde diğer şüphelilerle iştirak halinde olduğu belirtildi.

Teröristin yakalanmasını engellediler

Terörist Albashır’ın olay yerinden ayrılarak Ahmed Jarkas ile birlikte Bakar Jarkas’ın evine gittiği anlatılan sevk yazısında, evde Ahmet Jarkas, Bakar Jarkas ve Ammar Jarkas’ın babası olan kuşkulu Salih Jarkas’ın da bulunduğu ve Albashır’ın burada koruma edilerek yakalanmasının engellendiği tabir edildi.

Şüpheliler Hasan Ali, Mahmud El Yusuf, Hasan Aburas, Mahmud Elabid ve Salih Jarkas çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu 5 bireyle birlikte soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 24’e ulaştı.

Saldırı planı deşifre edildi

Emniyet güçlerince yapılan çalışmada, teröristin planı deşifre edildi.

Firari şüpheli Bilal Hassan ve Ahlam Albashır 13 Kasım’da planlı faaliyetleri dahilinde dokumacılık atölyesinde bulunan ve patlamaya neden olan düzeneği çanta içerisine yerleştirerek Yasir Al Korali’nin kullandığı 34 MG 5910 plakalı araç ile Taksim’e hakikat yola çıktı.

Albashır, bomba düzeneğinin bulunduğu çanta ve elindeki poşetlerle araçtan inerek saat 15.17’de İstiklal Caddesi’ne girdi. Bilal Hassan, Ahlam Albashır’ı Taksim Meydanı’na bıraktıktan sonra Yasir Al Korali’nin kullandığı araçla Esenler’deki dokuma atölyesine geri döndü.

Güvenlik kameralarına da yansıyan manzaralarda, Albashır 15.29’de İstiklal Caddesi’ndeki bir kafenin önüne geldi, saat 15.30’da bir mağazanın önünde yer alan ve patlamanın gerçekleştiği noktadaki banka, çantası ve elindeki poşetle oturdu.

Bankta yaklaşık 41 dakika oturan Albashır, “Hacı” kod isimli örgüt sorumlusunun telefonla talimat vermesiyle saat 16.11’de sırt çantasını bankta bırakarak, Taksim Meydanı istikametine yürüdü. Albashır, patlamanın gerçekleştiği saat 16.14’ten sonra ise koşmaya başladı.

Taksim Meydanı’nda saat 16.17 sıralarında bir otelin önünde yürüdüğü görülen Albashır, hücumun akabinde taksiyle olay yerinden ayrılarak Esenler’e gitti.

Esenler’de kuşkulu Ahmed Jarkas, Çinçindere Caddesi’nde saat 16.54’te bir arabası park ederek Albashır’ı beklemeye başladı. Terörist Albashır 17.30 civarında Taksim Meydanı’dan binerek Esenler’e geldiği taksiden indi.

Bir süre caddedeki kaldırımda yürüyen Albashır, 17.37’de Ahmed Jarkas ile park edilmiş otomobil önünde buluştu. Jarkas, daha sonra otomobile binen terörist Albashır’ı Küçükçekmece’deki konuta götürdü.

Teröristin akın öncesi keşif yaptı

Soruşturma kapsamında, bombalı saldırıyı gerçekleştiren Albashır’ın İstiklal Caddesi’nde keşif yaptığı anlara ait güvenlik kamerası manzaralarına ulaşıldı.

Görüntülerde, kot pantolonlu ve başörtülü Albashır’ın 4 Kasım’da saat 17.30 sıralarında caddede yürüdüğü görülüyor. Bölgede keşif yaptığı anlaşılan terörist Albashır’ın patlamanın yaşandığı gün olduğu gibi yine elinde gül taşıması dikkati çekiyor.

Ahlam Albashır’ın 22 Ekim’de caddede keşif yaptığı anlar da güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, etek ve gömlek giyen Albashır’ın caddede yürüdüğü ve cep telefonuyla imaj çektiği anlar yer aldı.

Terörist Ahlam Albashır’ın İstiklal Caddesi’ndeki atak günü bir araçla Taksim Meydanı’na geldiği ve ardından girdiği mağazada alışveriş yaptığı anlar da güvenlik kameralarınca kayda alındı.

Ahlam Albashır ile İstanbul’a gelen ve 4 ay birlikte kalan Bilal Hassan’ın güvenlik kamerası imajlarına de ulaşıldı.

Saldırı günü terörist Albashır’ı Taksim Meydanı’na bıraktıktan sonra hafif ticari araçla buradan ayrılan kuşkulu Hassan’ın araçtan indikten sonra kaldırımda yürüdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Bilal Hassan ile Suriye Azez’de yakalanan “Hüsam” kod isimli teröristin bir iş yerinde buluştuğu anlar da güvenlik kamerasınca kaydedildi. Manzaralarda iş yerinin kasa kısmında duran “Hüsam” kod isimli şüphelinin, firari Hassan’ı dışarı çağırdığı anlar yer alıyor.

Sahte evlilik belgesi

Polis takımlarınca olayla ilgili yapılan çalışmalarda, terörist Ahlam Albashır ve firari kuşkulu Bilal Hassan ismine düzenlenmiş uydurma evlilik evrakı tespit edildi.

Sözde Halep Şer’i Mahkemesi tarafından düzenlenen ve sahte tarihler atılan belgede iki teröristin şahitler eşliğinde bin Suriye lirası karşılığında evlendiklerini gösteren ifadeler yer aldı.

Terörist ifadesinde saldırıyı itiraf etti

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Edirne üzerinden yurt dışına kaçış planı yaptığı sırada Küçükçekmece’de yakalanan terörist, tabirinde, Suriye’nin Münbiç bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü içinde sözde üst düzey istihbarat biriminde faaliyet yürüten “Hacı” kod adlı örgüt mensubuyla irtibatlı olduğunu söyledi.

Terörist Albashır’ın emniyet tabirinde akının nasıl planlandığını da itiraf etti.

Albashır tabirinde, terör örgütüyle erkek arkadaşı aracılığıyla 2017’de tanıştığını belirterek, örgüt içerisindeyken temmuz ayında Münbiç’te bölgenin önde gelenlerinden olan ve daha sonra terör örgütü YPG’nin istihbarat biriminden olduğunu öğrendiği “Hasan” isimli kişinin, yanına gelerek, “Hacı sana önemli bir görev verecek” dediğini anlattı.

Albashır, “Daha sonra bölgedeki bir çiftlik evinde Hacı ile görüştüm. Burada bana Bilal diye birisiyle Türkiye’ye gideceğimi söyledi. 400 lira ile 2 cep telefonu vererek daha evvel hiç tanımadığım ve karı-koca rolü yaptığım bireyle ortacılar vasıtasıyla gittiğim İdlib’de buluştum.” şeklinde ifade verdi.

27 Temmuz’da yasa dışı yollardan Hatay’a, aynı gün ise oradan İstanbul’a geldiklerini anlatan Albashır,, Bilal Hassan’ın telefonuna gelen konumdaki eve gittiklerini, 4 ay boyunca kaldıkları bu ev ile çalışıyor gözüktükleri iş yerinin Ferhat Habeş’e ilişkin olduğunu daha sonra öğrendiğini aktardı. Albashır, Bilal Hassan’ın bomba yüklü çantayı İdlib’de yanında getirdiğini öne sürdü.

“Keşif amaçlı iki kez Taksim’e gittim”

Albashır, Bilal Hassan ile 4 ay boyunca konut ve iş dışında bir yere gitmediklerini savunarak, son 1 ay içerisinde şüphelilerden Yasir K. ile iki kez keşif hedefiyle Taksim’e gittiklerini, yaya olarak da İstiklal Caddesi’nde dolaştıklarını itiraf etti.

Saldırı günü Bilal Hassan ve Yasir K. ile yola çıkarak Beyoğlu’na gittiklerini anlatan şüpheli, Bilal Hassan’ın “İşim var” diyerek çantayı kendisine verdiğini, yürüdüğünü ve patlamanın yaşandığı banka oturduğunu söyledi.

Burada beklerken bir orta çanta ve poşeti bankta bırakarak karşıdaki bir mağazanın önüne gittiğini öne süren Albashır, o sırada telefonuna, oturduğu sırada kendisinin çekildiği fotoğraf ve görüntünün geldiğini anlattı. Daha sonra “Hacı” kod isimli örgüt yöneticisinin kendisini arayarak “Çantaların yanına geri dön” dediğini argüman eden Albashır, bunun üzerine tekrar bankta oturduğunu savundu.

Albashır, kendisine tekrar telefonla “Oradan ayrıl” talimatı gelince de Taksim Meydanı’na doğru yürüdüğünü anlattı.

Şüphelinin ifadesi üzerine, güvenlik kamerası kayıtları ve yapılan detaylı araştırma sonucunda Albashır’ın, fotoğraf ve görüntüsünün çekildiği argümanının gerçeği yansıtmadığını belirleyen polis, teröristin İstiklal Caddesi’nde oturduğu banktan 41 dakika boyunca hiç kalkmadığını tespit etti.

Savcılık ifadesi

Albashır, savcılık ifadesinde ise terör örgütü YPG’den Türkiye’ye gitmesi için talimat aldığını ancak niye gitmesi gerektiğinin söylenmediğini, ailesiyle tehdit edildiğini ileri sürdü.

Türkiye’ye Bilal Hassan ile geldiğini ve daha evvel 3 kere Taksim’e keşif değil gezme amacıyla gittiğini öne süren Albashır, olay gününü şöyle anlattı:

“Bilal ile birlikte taksiye bindik, Taksim’e gidiyorduk. Taksideyken Bilal’e telefon geldi, ‘Sen git, ben geleceğim.’ dedi. Elimdeki çantayla İstiklal Caddesi’ne gittim. Bankta oturuyordum. Çantayı elledim, cips falan gördüm, altında da yumuşak bir şey vardı. 40 dakika kadar oturdum. Orada beklerken Hacı’dan telefon geldi. ‘Çantayı bırak, oradan ayrıl’ dedi. Bıraktım gidiyordum, yolda parfüm bakıyordum, o anda patlama oldu. Parfümü de bıraktım kaçtım. Sarı taksiye bindim. Esenler’e atölyeye gittim.”

Bilal Hassan kaçmak üzere yola çıktı

Albashır, İstiklal Caddesi’ne giderken firari Bilal Hassan’ın da kaçmak üzere Edirne’ye doğru yola çıktığı tespit edildi.

Şüpheliyi, saldırının ardından Esenler’den araçla alıp Küçükçekmece’de yakalandığı eve götüren Ahmed Jarkas ise ifadesinde, korsan taksicilik yaptıklarını, sadece insanları götürüp getirdiklerini iddia etti.

Bulgaristan’da 5 kişi yakalandı

Öte yandan, yasa dışı yollarla Bulgaristan’da girmeye çalışan ve aranan terörist Bilal Hassan’ın yardımcısı olduğu bedellendirilen 5 kişi yakalandı.

Cumhuriyet Başsavcı Sözcüsü Siyika Mileva, Bulgaristan ulusal haber ajansı BTA’ya yaptığı açıklamada, Türk güvenlik yetkilileri ile yapılan verimli iş birliği sonucu, 3 Moldova vatandaşı ile 2 Arap kökenli şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Suriyeli Amran Abdulrami ve Moldovalı diğer 3 şüphelinin, Sofya Şehir Mahkemesinde yapılan duruşmada, yasa dışı yollardan Bulgaristan’a girmeleri nedeniyle ve insan kaçakçılığına karıştıkları kuşkusuyla tutuklu kalmalarına karar verildi.

Patlayıcı olta kurşunuyla güçlendirilmiş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımları, atakta kullanılan patlayıcının güçlendirildiğini tespit etti. Vakit ayarlı olduğu bedellendirilen bombanın modülleri üzerindeki incelemesine devam eden takımlarca yapılan tespitlerde, TNT cinsi patlayıcının güçlenmesi için içine çivi, demir modülleri ve olta kurşunu konulduğu belirlenirken, kanıtlarda TNT ve nitro selüloz kalıntıları ortaya çıktı.

Teröristin yazışmaları

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü takımlarınca yürütülen çalışmada, terörist Ahlam Albashır’ı, patlamadan sonra gittiği Esenler’den alıp Küçükçekmece’ye götüren Ahmed Jarkas’ın ağabeyi olan ve firari kuşkulu Bilal Hassan’ı patlamanın ardından Edirne’ye kaçırdığı tespit edilen Ammar Jarkas’ın kullandığı cep telefonu detaylı olarak incelendi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Ammar Jarkas’ın, patlama sonrasında kız kardeşine, Ahlam Albashır’ı kastederek, “Geldiği elbiselerini çıkarsın atsın, onları bir poşete koy.” şeklinde WhatsApp üzerinden mesaj attığı anlaşıldı.

Jarkas’ın ayrıyeten Halil M. isimli bir şahsa, Albashır’ın kaçarken çekilmiş fotoğrafını göndererek “Bu o.” dediği, Halil M’nin ise “Beni haberdar et.” halinde karşılık verdiği tespit edildi.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, telefonunda ele geçirilen konuşmaların, Ammar Jarkas’ın patlamadan evvelce haberdar olduğuna ve teröriste yardım ettiğine kanıt olarak değerlendirildiği öğrenildi.

adana-escort
adiyaman-escort
afyon-escort
agri-escort
amasya-escort
ankara-escort
antalya-escort
artvin-escort
aydin-escort
balikesir-escort
bilecik-escort
bingol-escort
bitlis-escort
bolu-escort
burdur-escort
bursa-escort
canakkale-escort
cankiri-escort
corum-escort
denizli-escort
diyarbakir-escort
edirne-escort
elazig-escort
erzurum-escort
erzincan-escort
eskisehir-escort
gaziantep-escort
giresun-escort
gumushane-escort
hatay-escort
isparta-escort
mersin-escort
kars-escort
kastamonu-escort
kayseri-escort
kirklareli-escort
kirsehir-escort
kocaeli-escort
konya-escort
kutahya-escort
malatya-escort
manisa-escort
maras-escort
mardin-escort
mugla-escort
mus-escort
nevsehir-escort
nigde-escort
ordu-escort
rize-escort
sakarya-escort
samsun-escort
siirt-escort
sinop-escort
sivas-escort
tekirdag-escort
tokat-escort
trabzon-escort
tunceli-escort
urfa-escort
usak-escort
van-escort
yozgat-escort
zonguldak-escort
aksaray-escort
bayburt-escort
karaman-escort
kirikkale-escort
batman-escort
sirnak-escort
bartin-escort
ardahan-escort
igdir-escort
yalova-escort
karabuk-escort
kilis-escort
osmaniye-escort
duzce-escort
istanbul-escort
izmir-escort
kibris-escort
beylikduzu-escort

buca-escort
bornova-escort
konak-escort
karsiyaka-escort
cesme-escort
gaziemir-escort
balcova-escort
alanya-escort
manavgat-escort
konyaalti-escort
marmaris-escort
milas-escort
fethiye-escort
bodrum-escort
koycegiz-escort
kusadasi-escort
nazilli-escort
salihli-escort
didim-escort
kemer-escort
akhisar-escort
corlu-escort
cerkezkoy-escort
tarsus-escort
iskenderun-escort
sahinbey-escort
antakya-escort
esenyurt-escort
seyhan-escort
osmangazi-escort
kucukcekmece-escort
selcuklu-escort
ilkadim-escort
gebze-escort
polatli-escort
dalyan-escort
kumluca-escort
cankaya-escort
anamur-escort
cukurova-escort
yuregir-escort
torbali-escort
besiktas-escort
tuzla-escort
urla-escort
inegol-escort
aliaga-escort
luleburgaz-escort
biga-escort
ayvalik-escort
bandirma-escort
edremit-escort
girne-escort
lefkosa-escort
kesan-escort
siverek-escort
karakopru-escort
viransehir-escort
sehitkamil-escort
karabaglar-escort
bayrakli-escort
etimesgut-escort
mamak-escort
sincan-escort
altindag-escort
kepez-escort
aksu-escort
cigli-escort
menemen-escort
turgutlu-escort
defne-escort
karatay-escort
meram-escort
eregli-escort
mezitli-escort
yenisehir-escort
erdemli-escort
nilufer-escort
lara-escort
ortaca-escort
odunpazari-escort
tire-escort
gorukle-escort
atakum-escort
serdivan-escort
yakutiye-escort
akyazi-escort
dikili-escort
ortahisar-escort
soke-escort
datca-escort
kas-escort
serik-escort
yildirim-escort
izmit-escort
melikgazi-escort
seydikemer-escort
kocasinan-escort
talas-escort
oludeniz-escort
beykoz-escort
fatih-escort
pendik-escort
pamukkale-escort
kirikhan-escort
sancaktepe-escort
sile-escort
alsancak-escort
akcaabat-escort
pozcu-escort
side-escort
basmane-escort
mavisehir-escort
narlidere-escort
kemalpasa-escort
dudullu-escort
ceyhan-escort
seferihisar-escort
gumbet-escort
goztepe-escort
yalikavak-escort
bergama-escort
odemis-escort
selcuk-escort
darica-escort
catalca-escort
arnavutkoy-escort
bagcilar-escort
silivri-escort
umraniye-escort
beyoglu-escort
atakent-escort
maltepe-escort
halkali-escort
bahcelievler-escort
basaksehir-escort
merzifon-escort
mut-escort
dogubeyazit-escort
eryaman-escort
baglar-escort
dalaman-escort
bahcesehir-escort
sultangazi-escort
uskudar-escort
esenler-escort
saricam-escort
kozan-escort
aksehir-escort
beysehir-escort
cumra-escort
seydisehir-escort
sisli-escort
maslak-escort
mecidiyekoy-escort
sariyer-escort
dortyol-escort
samandag-escort
taksim-escort
etiler-escort
bebek-escort
levent-escort
atasehir-escort
bakirkoy-escort
gungoren-escort
zeytinburnu-escort
eminonu-escort
gazipasa-escort
silifke-escort
cekmekoy-escort
ortakoy-escort
sirkeci-escort
eyup-escort
gaziosmanpasa-escort
kadikoy-escort
kagithane-escort
kartal-escort
sultanbeyli-escort
eyupsultan-escort
atakoy-escort
gayrettepe-escort
dolmabahce-escort
sishane-escort
nisantasi-escort
camlica-escort
unkapani-escort
merter-escort
cengelkoy-escort
moda-escort
kozyatagi-escort
tarabya-escort
sultanahmet-escort
balat-escort
kasimpasa-escort
sirinevler-escort
avcilar-escort
buyukcekmece-escort
yesilkoy-escort
istinye-escort
sultanciftligi-escort
semsipasa-escort
yesiltepe-escort
hadimkoy-escort
cebeci-escort
saskinbakkal-escort
kavacik-escort
turgutreis-escort
fikirtepe-escort
kurtkoy-escort
emirgan-escort
zafer-escort
silivrikapi-escort
duatepe-escort
guzelyali-escort
tarlabasi-escort
yenidogan-escort
haznedar-escort
icerenkoy-escort
inonu-escort
kucukyali-escort
erenkoy-escort
kayisdagi-escort
yali-escort
bostanci-escort
caddebostan-escort
acibadem-escort
suadiye-escort
talatpasa-escort
kartaltepe-escort
seyrantepe-escort
rami-escort
tesvikiye-escort
agva-escort
esatpasa-escort
alibeykoy-escort
cihangir-escort
cevatpasa-escort
hamidiye-escort
caglayan-escort
karagumruk-escort
sogutlucesme-escort
orhangazi-escort
gunesli-escort
esentepe-escort
istiklal-caddesi-escort
hurriyet-escort
muratpasa-escort
ferikoy-escort
baglarbasi-escort
nenehatun-escort
icmeler-escort
yenigun-escort
ulus-escort
kecioren-escort
yenimahalle-escort
menderes-escort
yesilyurt-escort
kalkan-escort
ofis-escort
kayapinar-escort
ergani-escort
bismil-escort
sur-escort
ipekyolu-escort
ercis-escort
tusba-escort
ozalp-escort
kiziltepe-escort
artuklu-escort
foca-escort
yunusemre-escort
soma-escort
davutpasa-escort
cevizlibag-escort
cemberlitas-escort
kumburgaz-escort
kemerburgaz-escort
bayrampasa-escort
ayazaga-escort
belek-escort
kundu-escort
beldibi-escort
korkuteli-escort
beypazari-escort
cubuk-escort
elmadag-escort
haymana-escort
kahramankazan-escort
pursaklar-escort
akyurt-escort
basiskele-escort
cayirova-escort
derince-escort
dilovasi-escort
golcuk-escort
kandira-escort
karamursel-escort
kartepe-escort
korfez-escort
golbasi-escort
kahta-escort
ayvacik-escort
bozcaada-escort
can-escort
ezine-escort
gelibolu-escort
gokceada-escort
yenice-escort
palandoken-escort
aziziye-escort
horasan-escort
diyadin-escort
eleskirt-escort
patnos-escort
tutak-escort
gemlik-escort
gursu-escort
iznik-escort
karacabey-escort
kestel-escort
mudanya-escort
mustafa-kemalpasa-escort
bolvadin-escort
cay-escort
dinar-escort
emirdag-escort
sandikli-escort
suluova-escort
tasova-escort
munich-escort
stuttgart-escort
hopa-escort
yusufeli-escort
sinanpasa-escort
suhut-escort
bozdogan-escort
cine-escort
germencik-escort
incirliova-escort
bigadic-escort
burhaniye-escort
dursunbey-escort
erdek-escort
gonen-escort
karesi-escort
sindirgi-escort
susurluk-escort
amasra-escort
bozuyuk-escort
osmaneli-escort
genc-escort
karliova-escort
solhan-escort
adilcevaz-escort
ahlat-escort
guroymak-escort
hizan-escort
tatvan-escort
mutki-escort
gerede-escort
mudurnu-escort
bucak-escort
golhisar-escort
alaca-escort
iskilip-escort
osmancik-escort
sungurlu-escort
acipayam-escort
buldan-escort
civril-escort
honaz-escort
tavas-escort
uzunkopru-escort
tepebasi-escort
islahiye-escort
nizip-escort
nurdagi-escort
oguzeli-escort
araban-escort
bulancak-escort
espiye-escort
gorele-escort
tirebolu-escort
egirdir-escort
yalvac-escort
bunyan-escort
develi-escort
yahyali-escort
domanic-escort
gediz-escort
simav-escort
tavsanli-escort
akcadag-escort
battalgazi-escort
darende-escort
dogansehir-escort
alasehir-escort
demirci-escort
gordes-escort
avrupa-yakasi-escort
anadolu-yakasi-escort

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler