Teknoloji

Starlink, Sesin İki Katı Hızda Test Edildi – Webtekno

Milyarder Elon Musk tarafından tüm dünyaya yörüngedeki uydular üzerinden internet hizmeti sağlamak amacıyla kurulan SpaceX’in projesi Starlink’in uyduları, nisan ayında test edilmek üzere fırlatılmıştı. Starship roketinde yer aldı . Testten önce SpaceX bu konuda bilgi vermedi.

Şirket, Starlink’in bu test lansmanı sırasında ve hatta test lansmanı sırasında gerçekten de Starship roketinde olduğunu söyledi. ses hızının iki katı ve ticari uçakların uçtuğu irtifanın neredeyse üç katı.bunun da bir rekor olduğunu resmen onayladı.

Starlink, 123.600+ fit yükseklikte ve Mach 1.7 hızında seyahat etti

Starship’in ilk uçuş testi sırasında Starlink 123.600+ fit( 36.679 metre) yükseklikte ve Mach 1.7( 2.082 km/s ) yüzüstü seyahat ederken temas sağlayarak uçuş içi kullanım için bir irtifa ve hız rekoru kırın. Bu rekoru kırmak aynı zamanda SpaceX’in Crew Dragon’unda geri dönüş için iletişim kapısını da açar.

Önümüzdeki birkaç ay için planlanan bir sonraki Starship test uçuşuyla, Starlink uyduları yorucu bir ortamda düzgün bir şekilde çalışır anlaşıldı. Starlink, yörüngedeki uydularla bağlantı kurmak için bir çanak kullanmak zorunda ve SpaceX, 2021’deki uygulama varyantından bu yana çanak portföyünü genişletti.

O zamanlar yalnızca tüketici odaklı bir terminal sunan şirket, o zamandan beri bunları insanların yakınında kullanım için uygun hale getirmedi ve profesyonel sunum gerektirdi. yüksek performansvaryantları içerecek şekilde genişletildi.

haberbalya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu