Haber

Spice Girls eski üyesi “Melanie C” Polonya’daki Noel konserini iptal etti

İngiliz Spice Girls grubunun eski bir üyesi olan 48 yaşındaki Melanie Chisholm, Polonya’daki Yılbaşı konserini “desteklediği topluluklar” sorunlarını gerekçe göstererek iptal etti.

Chisholm, dün akşam Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Dikkatimi çeken ve desteklediğim topluluklarla uyuşmayan bazı sorunların ışığında, korkarım Polonya’da planladığım gibi performans gösteremeyeceğim. Yılbaşı gecesi.” sözünü kullandı.

TVP’den yapılan açıklamada, Chisholm’un sözleşmeyi memnuniyet ve şevkle imzaladığı ancak internet üzerindeki baskıdan etkilendiği belirtildi.

Chisholm’un yeni yıl dileklerini paylaşmasının ardından Polonyalılar, sosyal medyada sanatçıya tepki gösterdi.

Konserle ilgili yurt içinde birçok duyuru yapıldı.

Daha önce Polonya’nın resmi devlet kanalı Telewizja Polska (TVP) ile sözleşme imzalayan “Melanie C” lakaplı sanatçının konseriyle ilgili ülkede çok sayıda duyuru yapıldı.

Ülkenin güneyindeki Tatra Dağı’nın yamacında yer alan Zakopane şehrinde gerçekleşmesi planlanan konserin birçok ünlü sanatçı tarafından seslendirilmesi planlandı.

Chisholm’un desteklediği toplulukları LGBT olarak adlandırdığı iddia ediliyor. Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda daha önceki bir konuşmasında LGBT haklarına desteği komünizmden daha yıkıcı bir “ideoloji” olarak tanımlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu