Haber

Ordu’ya gelen ilk yolcu gemisi “Astoria Grande” törenle karşılandı.

Rusya’nın Soçi kentinden hareket ederek Trabzon, Amasra ve İstanbul’a sefer yapan yolcu gemisi Ordu’ya ulaştı.

1350 yolcu kapasiteli dev gemi “Astoria Grande” sabah saatlerinde Ünye Limanı’na yanaştı.

Geminin Ordu’ya gelen ilk yolcu gemisi olması nedeniyle Ünye Limanı’nda düzenlenen karşılama törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Geminin kaptanı ve mürettebatı, Başkan Güler ve protokol üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Daha sonra gemiyi gezen Güler ve beraberindekiler, Ordu’ya gelen yabancı turistlere “hoş geldiniz” dedi.

Güler, kaptan ve gemi işletmecileriyle de bir süre sohbet edip ikramlarda bulundu.

“Güzel Ordu’muzda ilk kez bir yolcu gemisini ağırlıyoruz”

Güler, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu’nun tarihi günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Kruvaziyer turizminin Ordu’nun güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çok değerli bir fırsat olduğunu vurgulayan Güler, “Bugün en mutlu günlerimizden biri. Güzel Ordu’muzda ilk kez bir yolcu gemisini ağırlıyoruz. Bunun için çok mutluyuz. … Astoria Grande, dünyadaki birkaç yolcu gemisinden biridir. dedi.

Ünye Belediyesi’nin bu işte katkısının çok büyük olduğuna işaret eden Güler, “Artık Karadeniz’in güzelliğini deniz turizmi ve kruvaziyer turizmi ile gerçekleştiriyoruz. Bu hem bir kültür hareketi, hem turizm, hem de ticari bir hareket. etkinlikler tüm güzelliklerimizi dünyaya getiriyor, tanıtmak için güzel bir fırsat olacak” dedi. söz konusu.

Ünye Limanı’nın her geçen gün daha da büyüyeceğini ifade eden Güler, “Ünye Limanımız, ro-ro faaliyetleri ile deniz ticaretini geliştirirken, yakında başlayacak konteyner çalışmalarına da ev sahipliği yapacak.” dedi.

“Yeni seferlerde yeniden buluşacağız”

Geminin sahibi Emrah Kaptan da Ordu’da bulunmaktan mutlu olduklarını vurguladı.

Yeni seferler düzenleyeceklerini kaydeden kaptan, “Yabancı sermayeli bir Türk firmasının işletmecisi. Bunu gururla söylemek istiyorum. Burada yaşamak bir ilk ve çok keyifli. Önümüzdeki yıllarda tekrar görüşeceğiz. yeni yolculuklar.” terimleri kullandı.

Halk oyunları ve bando gösterilerinin de yer aldığı karşılama töreninin ardından turistler kendilerini bekleyen otobüslere binerek Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görmek üzere hareket etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu