Haber

Anadolu Efes Baş Antrenörü Erdem Can’dan İletişim, Güven ve Hazırlık İlkeleri

Anadolu Efes Başantrenörü Fazilet Can, temel ilkelerinin bağ, güven ve hazırlık olduğunu söyledi.

Anadolu Efes’in YouTube kanalına açıklamalarda bulunan Erdem Can, lacivert-beyazlılar gibi Türkiye’nin değerli markalarından birinde yer almanın değerli bir motivasyon ve heyecan olduğunu belirtti.

Antrenörlük hayatında üç temel prensibi olduğunu belirten Can, şunları söyledi:

“Temel ilkelerim bağ kurmak, inanmak ve hazırlık. Koçluk ve basketbol çok canlı bir meslek. Çünkü ana faktör insan. İnsanın ana faktör olduğu bir unsurda belirli sınıflandırmalar ve ilerlemelerle ilerlemeniz çok gerçekçi değil. işini tanımlamak için.basketbol insan doğasıyla doğru orantılı bir yapıdır.biz antrenörüz.oyuncularla empati kurabilmek,onların duygu durumlarını algılayabilmek değerli bir unsur.empati için empati kurabilecek seviyede olmak gerekir. bağlantı öyle ki maliyet unsurlarını anlamanız ve buna göre kurgulamanız gerekiyor.Bir grubun kaybetmeye karşı tepkisini ve kazanmakla kazanacağı motivasyonu değerlendirmek için oyuncularınızla gerçek bir iletişim halinde olmanız gerekiyor. değerli bir unsurdur.İlişkinin iyi olması için güven duygusu devreye girer.Birbirine inanmayan iki kişinin gerçek bir bağ kurması imkansızdır.Hazırlık da işimizin teknik kısmıdır. İşin bu kısmıyla uğraşmayı seviyorum. Taktik kısmı da dinamik çünkü sahip olduğunuz basketbolcular ile basketbolun getirdiği moda ile kendinizi değiştirmelisiniz. Bu 3 element benim için çok değerli.”

“Anadolu Efes gibi büyük bir markanın parçası olmak ve bunu daha ileriye taşıyabilmek benim için çok değerliydi.” Erdem Can, “THY Avrupa Ligi’ni kazanan, son 3 yılın 2’sini kazanan ve son 5 yıla damgasını vuran bir kulübün teknik direktörlüğü için teklif almak çok pahalı. Çok heyecan verici. Bu fırsat benim için çok değerli bir adım, gördüğüm gibi hareket ettim.” dedi.

Yeni sezon hedeflerinden bahseden Can, “Kazanma alışkanlığı ve amacı olan, camiayı en iyi şekilde temsil etmeye çalışan bir yapı var. Bu nedenle hedefimiz çıktığımız tüm kulvarlarda birinci olmak. Bunun da ötesinde bizi izleyen ve bizi izlemekten keyif alan herkesin son sırada olması gerekir ki onun kadar emekten vazgeçmeyen, hiçbir şekilde yenilgiyi kabul etmeyen, birlikte hareket etmeyi seven ve keyif alan bir grup görsün. Ana hedefimiz bu.” değerlendirmesini yaptı.

Erdem Can, “THY Avrupa Ligi tarihinin en iyi 5’inden hangi isimleri yaparsınız?” “Juan Carlos Navarro, Vassilis Spanoulis, Dimitris Diamantidis, Gigi Datome ve Nikola Pekovic.” cevabı verdi.

haber-zile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu